ul. Warszawska 39-41
1 piętro, lok 67
wjazd od ul. Bnińskiej, Poznań

zobacz mapkę i zdjęcie >>


   więcej>>

 


Błogosław,  duszo moja, Panu i nie zapominaj wszystkich dobrodziejstw Jego! Psalm 102:2

Kilka słów do Świadków Jehowy

Witaj Przyjacielu,

Cieszę się, że trafiłeś na naszą stronę. Pozwól, że najpierw się przedstawię - nazywam się Arkadiusz. Wiśniewski i jestem jednym z członków chrześcijańskiej społeczności spotykającej się w Poznaniu przy ulicy Krańcowej. Zakładam, że skoro trafiłeś na ten artykuł, to byłeś bądź jesteś Świadkiem Jehowy. Jeśli tak jest, to jest to pierwsza rzecz, która nas łączy. Byłem Świadkiem Jehowy przez prawie dwa lata, i choć był to czas krótki, to jednak przeżyty bardzo intensywnie. Zaczynałem, tak jak wszyscy – od głosiciela. Następny etap to służba pioniera pomocniczego, a później pioniera stałego pracującego na "terenie oddalonym". Nie był to jednak zbyt szczęśliwy okres mojego życia. Rozterki spowodowane dostrzeganiem niezgodności nauczania Strażnicy z przekazem Biblii, jak również obecna niemal na każdym kroku konieczność całkowitego i nierzadko bezmyślnego podporządkowania się wskazówkom Ciała Kierowniczego poskutkowały decyzją o odejściu z Organizacji. Nie chcę opisywać szczegółowo jak traumatyczne było to dla mnie przeżycie, bo takich świadectw jest całe mnóstwo. Z moich obserwacji wynika jednak, że ogromna większość ludzi po odejściu z Organizacji staje się ateistami bądź agnostykami. Nie chcę osądzać takiej postawy, choć dla mnie jako chrześcijanina jest ona bolesna. Chciałbym jednak napisać, że tak być nie musi. Jeśli po odejściu jest w Tobie jeszcze iskierka wiary i szukasz śladów Tego, w którego niegdyś tak mocno uwierzyłeś, pragnę zapewnić Ciebie, że On jest, i że można Go odnaleźć poza strukturami organizacji Świadków Jehowy. Co ważne, okazuje się, że jest On Bogiem bardzo bliskim, realnym, działającym w życiu każdego chrześcijanina w sposób często niemal namacalny. Nie chowa się za grupą pośredników, która za Ciebie ma decydować o Twoim postępowaniu i wierzeniach, ale pragnie żywej, bliskiej społeczności z każdym ze swoich dzieci. Do poznania i zawierzenia takiemu Bogu zachęcam Cię z całego serca, cytując za Dawidem:


Psalm 34:9 BT-2

(9) Skosztujcie i zobaczcie, jak dobry jest Jahwe, błogosławiony człowiek, który się do Niego ucieka.
 

Wielu z nas będąc Świadkami słyszało twarde nauczanie, że poza Organizacją jest jedynie szatański świat. Nic więc dziwnego, że spora liczba osób opuszczających WTS i rozczarowanych jej historią i nauczaniem, po swym odejściu nie uwalnia się od takiego spojrzenia na otaczającą rzeczywistość. Kościoły chrześcijańskie jawią im się jako siedlisko odstępczego zła. Gdy do tego dojdzie bariera w postaci nauczania większości społeczności o Trójcy oraz o karaniu niezbawionych wiecznymi mękami (piekłem), decyzje takiej osoby zmierzają w kierunku agnostycyzmu bądź ateizmu.

Nie wszystkie wspólnoty nauczają jednak powyższych rzeczy. Być może się zdziwisz ale jesteśmy społecznością, która wierzy między innymi w to, że:
- jest jeden Bóg JHWH – Ojciec
- Pan Jezus jest Jego Synem a nie Bogiem JHWH
- ostateczną karą dla ludzi niezbawionych będzie wieczne zniszczenie a nie wieczne męki
- 1000 letnie Królestwo będzie czasem sądu ale także okresem odnowienia wszystkich rzeczy na ziemi i szansą na życie wieczne dla tych wszystkich, którzy w obecnym życiu nie mieli świadomości Boga bądź możliwości uwierzenia w Niego. więcej o naszych wierzeniach

Są to nauki, z którymi być może Ty także się zgodzisz. Warto jednak podkreślić także to, że nasze zbawienie nie opieramy na przynależności do jakiejś ludzkiej organizacji, lecz jedynie na pewności obietnicy: „uwierz w Pana Jezusa a będziesz zbawiony...” (Dzieje Apostolskie 16:31).

Jeśli masz jakieś pytania, jeśli potrzebujesz wsparcia w swoich usiłowaniach poznawania Boga bądź trwania przy Nim, skontaktuj się z nami. W miarę możliwości spróbujemy Ci pomóc.

Przede wszystkim jednak zachęcamy Ciebie do odwiedzin naszej społeczności, ponieważ tak naprawdę dopiero na miejscu można się bliżej poznać. Spotykamy się w każdą sobotę o godz. 17 w Poznaniu. Jeśli mieszkasz w okolicach Poznania – zapraszamy serdecznie. Jeśli zaś daleko od Poznania - przyjedź także.
 

Kontakt:
Arkadiusz Wiśniewski
mail: ariel@thaleia.pl
www.krancowa.pl
 

 Kilka słów do Świadków Jehowy
                               

Chrześcijańska społeczność Poznań - Strona używa plików Cookies