WIĘCEJ >>


Adres:

Poznań, ul. Bnińska - budynek Stacji Kontroli Pojazdów,
WEJŚCIE 7, piętro I, lokal 11

(wjazd z ul. Warszawskiej)

 

ZOBACZ MAPĘ I ZDJĘCIE >>

   więcej>>

 


Błogosław,  duszo moja, Panu i nie zapominaj wszystkich dobrodziejstw Jego! Psalm 102:2

Czytelnia

 Czytelnia - artykuły chrześcijańskie, traktaty
Czy Duch Święty jest osobą? Broszura PDF
 Czy Duch Święty jest osobą? Broszura PDF

Problem zrozumienia kim lub czym jest Duch Święty jest skomplikowanym zagadnieniem.  Praktycznie od czasów pierwotnego kościoła, wykształceni, wierzący ludzie próbowali zharmonizować wypowiedzi Pisma Świętego o Bogu, Jezusie i Duchu Świętym, dochodząc do różnych wniosków.
Zachęcamy do lektury. Pobierz boroszurę w formacie PDF

czytaj więcej
Co Jezus pisał na piasku? - Z cyklu przemyślenia zborowników

Zacznijmy od analizy zdarzenia, którego treść zapisano na kartach Ewangelii Jana.

Jana 8:1  "Jezus natomiast udał się na Górę Oliwną,  2  ale o brzasku zjawił się znów w świątyni. Cały lud schodził się do Niego, a On usiadłszy nauczał ich. 3  Wówczas uczeni w Piśmie i faryzeusze przyprowadzili do Niego kobietę którą pochwycono na cudzołóstwie, a postawiwszy ją pośrodku, powiedzieli do Niego: 4  Nauczycielu, tę kobietę dopiero pochwycono na cudzołóstwie. 5  W Prawie Mojżesz nakazał nam takie kamienować. A Ty co mówisz? 6  Mówili to wystawiając Go na próbę, aby mieli o co Go oskarżyć. Lecz Jezus nachyliwszy się pisał palcem po ziemi. 7  A kiedy w dalszym ciągu Go pytali, podniósł się i rzekł do nich: Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamień. 8  I powtórnie nachyliwszy się pisał na ziemi. 9  Kiedy to usłyszeli, wszyscy jeden po drugim zaczęli odchodzić, poczynając od starszych, aż do ostatnich. Pozostał tylko Jezus i kobieta, stojąca na środku. 10  Wówczas Jezus podniósłszy się rzekł do niej: Kobieto, gdzież oni są? Nikt cię nie potępił? 11  A ona odrzekła: Nikt, Panie! Rzekł do niej Jezus: I Ja ciebie nie potępiam. - Idź, a od tej chwili już nie grzesz"

czytaj więcej
Eliasz i Elizeusz - Z cyklu przemyślenia zborowników

Pisząc ten artykuł chciałbym podzielić się z wami cząstką swoich przemyśleń, które mam nadzieję, uchylają rąbka tajemnicy poniżej opisanych zdarzeń. Będzie to naprawdę „rąbek tajemnicy”, ale może zachęci on was do dalszych rozmyślań nad tymi zagadnieniami i jeszcze bardziej pomoże wam rozmiłować się w Słowie Bożym.
Rozważania nad tematem zawartym w tytule, rozpocznijmy od postawienia sobie kilku pytań o pewne dość tajemnicze sprawy, zapisane na kartach Ewangelii. Pierwszą z nich jest dziwne zdarzenie na Jeziorze Galilejskim....

czytaj więcej
Po której stronie staniesz? - Realność Boga
 Po której stronie staniesz? - Realność Boga

Mieli z nim tylko spory o ich wierzenia i o jakiegoś zmarłego Jezusa, o którym Paweł twierdził, że żyje.” Dzieje Apostolskie 25:19

Po której stronie sporu staniesz? Apostoł Paweł twierdził, że Jezus żyje – jego przeciwnicy, że nie.
A Ty jak uważasz?

Początkowo jeszcze nienawrócony apostoł św. Paweł nie akceptował Jezusa w swoim wyznaniu wiary. Prześladował Jego wyznawców. Kiedy się nawrócił przyjął Jezusa do swojego serca, potem do teologii. Tak jest również z nami - najpierw przyjmujemy Jezusa sercem potem umysłem.

czytaj więcej
Wróżby - ostrzeżenie
 Wróżby - ostrzeżenie

„Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by ... uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary; nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych. Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni. (...) Dochowasz pełnej wierności Panu, Bogu swemu. Te narody ... słuchały wróżbitów i wywołujących umarłych. Lecz tobie nie pozwala na to Pan, Bóg twój. Pan, Bóg twój, wzbudzi ci proroka spośród braci twoich, podobnego do mnie. Jego będziesz słuchał".

(5 księga Mojżeszowa (Powtórzonego Prawa)18, 10-15, Biblia Tysiąclecia)


Ten zakaz liczy sobie ponad 3500 lat i jest częścią Pisma Świętego. Ludzie wierzący uważają, że są to słowa Boga. Nawet jeżeli Ty w to nie wierzysz, przyznaj, że księga, która przetrwała 3,5 tysiąca lat musi zawierać ponadczasową mądrość.

czytaj więcej
Sposób liczenia daty Pamiątki Wieczerzy Pańskiej

Wychodząc naprzeciw życzeniom wielu osób przygotowaliśmy krótkie opracowanie na temat sposobu obliczania daty pamiątki.

Link do opracowania »

Obecnie spotkać się można z wieloma sposobami wyznaczania tej daty, panuje w tej kwestii dość duże zamieszanie, które odwraca uwagę wierzącego od prawdziwej istoty pamiątki śmierci naszego Zbawiciela i Pana Jezusa Chrystusa, a nawet powoduje napięcia i podziały między ludem Pańskim.
I chociaż apostoł Piotr apelował o gotowość do uzasadnienia tego w co i dlaczego wierzymy, to apostoł Paweł zalecał, abyśmy w pokorze uważali jedni drugich za wyższych od siebie, ostrzegając równocześnie, że wiedza nadyma a miłość buduje.

Nauczanie 14 rozdziału listu do Rzymian pokazuje ,jak bracia i siostry mają siebie postrzegać pomimo różnego stanowiska w świętowaniu dni.
Poza tym zdajemy sobie sprawę z własnej niedoskonałości, zatem nie traktujemy tego stanowiska dogmatycznie, ale chcemy się rozwijać w świetle postępującego objawienia, dokładając ze swej strony wszelkich starań, aby czcić Boga w duchu i prawdzie.

czytaj więcej
   Wyświetlono 1 do 6 (z 6 artykułów) Stron:  1 
 Czytelnia
                               

Chrześcijańska społeczność Poznań - Strona używa plików Cookies