WIĘCEJ >>


Adres:

Poznań, ul. Bnińska - budynek Stacji Kontroli Pojazdów,
WEJŚCIE 7, piętro I, lokal 11

(wjazd z ul. Warszawskiej)

 

ZOBACZ MAPĘ I ZDJĘCIE >>

   więcej>>

 


Błogosław,  duszo moja, Panu i nie zapominaj wszystkich dobrodziejstw Jego! Psalm 102:2

Czytelnia

 Czytelnia - artykuły chrześcijańskie, traktaty
Czy Duch Święty jest osobą? Broszura PDF
 Czy Duch Święty jest osobą? Broszura PDF

Problem zrozumienia kim lub czym jest Duch Święty jest skomplikowanym zagadnieniem.  Praktycznie od czasów pierwotnego kościoła, wykształceni, wierzący ludzie próbowali zharmonizować wypowiedzi Pisma Świętego o Bogu, Jezusie i Duchu Świętym, dochodząc do różnych wniosków.
Zachęcamy do lektury. Pobierz boroszurę w formacie PDF

czytaj więcej
Po której stronie staniesz? - Realność Boga
 Po której stronie staniesz? - Realność Boga

Mieli z nim tylko spory o ich wierzenia i o jakiegoś zmarłego Jezusa, o którym Paweł twierdził, że żyje.” Dzieje Apostolskie 25:19

Po której stronie sporu staniesz? Apostoł Paweł twierdził, że Jezus żyje – jego przeciwnicy, że nie.
A Ty jak uważasz?

Początkowo jeszcze nienawrócony apostoł św. Paweł nie akceptował Jezusa w swoim wyznaniu wiary. Prześladował Jego wyznawców. Kiedy się nawrócił przyjął Jezusa do swojego serca, potem do teologii. Tak jest również z nami - najpierw przyjmujemy Jezusa sercem potem umysłem.

czytaj więcej
Wróżby - ostrzeżenie
 Wróżby - ostrzeżenie

„Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by ... uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary; nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych. Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni. (...) Dochowasz pełnej wierności Panu, Bogu swemu. Te narody ... słuchały wróżbitów i wywołujących umarłych. Lecz tobie nie pozwala na to Pan, Bóg twój. Pan, Bóg twój, wzbudzi ci proroka spośród braci twoich, podobnego do mnie. Jego będziesz słuchał".

(5 księga Mojżeszowa (Powtórzonego Prawa)18, 10-15, Biblia Tysiąclecia)


Ten zakaz liczy sobie ponad 3500 lat i jest częścią Pisma Świętego. Ludzie wierzący uważają, że są to słowa Boga. Nawet jeżeli Ty w to nie wierzysz, przyznaj, że księga, która przetrwała 3,5 tysiąca lat musi zawierać ponadczasową mądrość.

czytaj więcej
Sposób liczenia daty Pamiątki Wieczerzy Pańskiej

Wychodząc naprzeciw życzeniom wielu osób przygotowaliśmy krótkie opracowanie na temat sposobu obliczania daty pamiątki.

Link do opracowania »

Obecnie spotkać się można z wieloma sposobami wyznaczania tej daty, panuje w tej kwestii dość duże zamieszanie, które odwraca uwagę wierzącego od prawdziwej istoty pamiątki śmierci naszego Zbawiciela i Pana Jezusa Chrystusa, a nawet powoduje napięcia i podziały między ludem Pańskim.
I chociaż apostoł Piotr apelował o gotowość do uzasadnienia tego w co i dlaczego wierzymy, to apostoł Paweł zalecał, abyśmy w pokorze uważali jedni drugich za wyższych od siebie, ostrzegając równocześnie, że wiedza nadyma a miłość buduje.

Nauczanie 14 rozdziału listu do Rzymian pokazuje ,jak bracia i siostry mają siebie postrzegać pomimo różnego stanowiska w świętowaniu dni.
Poza tym zdajemy sobie sprawę z własnej niedoskonałości, zatem nie traktujemy tego stanowiska dogmatycznie, ale chcemy się rozwijać w świetle postępującego objawienia, dokładając ze swej strony wszelkich starań, aby czcić Boga w duchu i prawdzie.

czytaj więcej
   Wyświetlono 1 do 4 (z 4 artykułów) Stron:  1 
 Czytelnia
                               

Chrześcijańska społeczność Poznań - Strona używa plików Cookies