WIĘCEJ >>


Adres:

Poznań, ul. Bnińska - budynek Stacji Kontroli Pojazdów,
WEJŚCIE 7, piętro I, lokal 11

(wjazd z ul. Warszawskiej)

 

ZOBACZ MAPĘ I ZDJĘCIE >>

   więcej>>

 


Błogosław,  duszo moja, Panu i nie zapominaj wszystkich dobrodziejstw Jego! Psalm 102:2

Chrześcijański Festyn z okazji Dnia Dziecka

 Chrześcijański Festyn z okazji Dnia Dziecka

Już po raz drugi odbył się Chrześcijański Festyn z okazji Dnia Dziecka organizowany przez Stowarzyszenie Czyńmy Dobro. Odwiedziło nas około 50 osób, podopiecznych Stowarzyszenia oraz ich rodzin i przyjaciół, wspólnie bawiło się z okazji tego szczególnego dnia poświęconemu najmłodszym.

Koncert zespołu Trzeciego Dnia

Dzień Dziecka rozpoczął się koncertem zaprzyjaźnionego zespołu chrześcijańskiego Trzeciego Dnia. Zespół najczęściej występujący w zakładach karnych, ośrodkach leczenia uzależnień, szpitalach i domach pomocy tym razem wystąpił dla najmłodszych. Słowa pieśni odwołujące się do nauczania Pana Jezusa i wartości chrześcijańskiej skłaniały do refleksji oraz niosły słuchaczom pocieszenie i nadzieję.

Nie zabrakło również utworów dla najmłodszych, którzy zawładnęli sceną w drugiej części koncertu. "Taki duży, taki mały może świętym być", "Na jeziorze wielka burza" czy "Nogi, kolana, ręce stopy" w wykonaniu dzieci i młodzieży wywołały wiele uśmiechu i satysfakcji.

 

 

Pokaz żonglerki

Dużą atrakcją podczas festynu był pokaz żonglerki w wykonaniu wolontariuszki Stowarzyszenia Martyna. Widzowie z zapartym tchem przyglądali się fruwającym chustom, obręczom, piłkom i maczugom. Jak mówiła Martyna, żonglowanie ćwiczy koordynację ruchową i koncentrację. Z tego lub innych powodów po pokazie rozpoczęły się intensywne ćwiczenia młodych adeptów żonglowania.

 

  

Zabawy dla każdego

Kto zliczy gry i zabawy, jakie czekały na najmłodszych, młodzież i rodziców? Na festynie nikt nie podpierał ścian ani płotów. Każdy znalazł coś dla siebie: zabawy z chustą animacyjną, zabawy zręcznościowe, zespołowe czy indywidualne. Animatorki - Jola, Gosia i Iwonka swoją pomysłowością zaskoczyły uczestników festynu.

 

 

 

Dorośli nie mieli łatwo

Gry i figle nie ominęły rodziców. Była znana z ubiegłego roku zabawa w przebierańców, która niezmienne wywołuje salwy śmiechu. A także nieoczekiwana zamiana ról - dzieci karmiły serkiem swoich rodziców. 

 

Wspólna zabawa dzieci i ich rodziców integruje i wzmacnia relacje. A czasem jest próbą sił, tak jak w przypadku przeciągania liny.

 

Słodki kotek czy drapieżny lew

Nie ważny wiek, każdy mógł przejść wizerunkową metamorfozę. Asia, Hania, Ola i Andżelika spełniały życzenia, a nasz ogród zamieniał się w las pełen ciekawych zwierząt.

   

Dwa kilki, sznurek i odpowiedni płyn = niekończąca się zabawa. Puszczanie baniek okazało się dziecinnie proste, udało się to już czterolatkowi.

   

Zachwycili tańcem

Tańce izraelskie - wesołe, ale i majestatyczne przeniosły nas w odległe tereny Palestyny. Jedni tańczyli, drudzy patrzyli zachwyceni. Paweł, nasz nauczyciel, okazał się dobrym pedagogiem, gdyż już po kilku próbach taniec sprawiał wiele radości i satysfakcji.

Podziękowania

Dzień pełen wrażeń i atrakcji był możliwy dzięki wielu wolontariuszom, którzy zaangażowali się w przygotowanie i prowadzenie Chrześcijańskiego festynu z okazji Dnia Dziecka. Wszystkie atrakcje i poczęstunek dla uczestników były bezpłatne.

Szczególne podziękowania Stowarzyszenie Czyńmy Dobro składa: Wydawnictwu KOINONIA. Chrześcijańska Fundacja Życie i Misja, ul. 3 Maja 14, 43-450 Ustroń, które przekazało książki i płyty na nagrody za udział w grach i konkursach. Dzięki pomocy wydawnictwa do młodzieży i rodziców trafiły wartościowe książki takie jak: "Być dobrą mamą", "Małżeństwo o jaki marzymy", "Kobieta w ramionach Stwórcy", "Idealna dziewczyna", "Modlitwa. Jak usłyszeń Boży głos" czy "Moc przebaczenia".

Dziękujemy również Społeczności Chrześcijańskiej, która udostępniła nam teren na Festyn oraz swoje wielkie serce i wiele rąk do pomocy.

Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie, że pobłogosławił ten czas: piękną pogodą, radosną atmosferą, bezpieczeństwem i wieloma otwartymi sercami.

 

 

 


‹‹ powrót
                               

Chrześcijańska społeczność Poznań - Strona używa plików Cookies