ul. Warszawska 39-41
1 piętro, lok 67
wjazd od ul. Bnińskiej, Poznań

zobacz mapkę i zdjęcie >>


   więcej>>

 


Błogosław,  duszo moja, Panu i nie zapominaj wszystkich dobrodziejstw Jego! Psalm 102:2

06.12.2013 r. - III warsztaty dla dzieci i młodzieży Stowarzysze

 06.12.2013 r. - III warsztaty dla dzieci i młodzieży Stowarzysze

Ach co to były za Mikołajki! Śnieg, mróz szczypiący w uszy, dużo uśmiechu i serca chętne do obdarowywania. III warsztaty dla dzieci i młodzieży prowadzone przez Stowarzyszenie „Czyńmy Dobro” zbiegły się w czasie z Mikołajkami, co było okazją do wyjątkowo obfitych paczek dla podopiecznych Stowarzyszenia. Jednak największym darem, o którym dzieci usłyszały podczas tego spotkania, był dar Bożej miłości – narodzony Zbawiciel świata Jezus Chrystus.

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia były tematem przewodnim zajęć dla dzieci i młodzieży podczas III warsztatów Stowarzyszenia. Zarówno młodsze jak i starsze dzieci obejrzały fragment filmu ukazującego narodzenie Jezusa Chrystusa. Pokazane miejsce narodzin Pana - grota skalna i obraz młodziutkiej Marii podróżującej w trudach do Betlejem przybliżyły dzieciom tamte czasy i wyjątkowość okoliczności narodzin Zbawiciela.
Podczas zajęcia w grupach wiekowych – młodszej 4-9 lat i starszej 10-14 lat – prowadzący w odpowiedni dla wieku Podopiecznych sposób opowiedzieli dzieciom wydarzenia sprzed 2 tysięcy lat. Zajęcia plastyczne, gry i zabawy utrwalały przekazaną wiedzę. Młodsze dzieci szczególnie zapamiętają gwiazdę Betlejemską, która prowadziła mędrców ze wschodu, gdyż jej piernikową wersję mogli samodzielnie ozdobić lukrowymi pisakami i cukierkami.

Na zakończenie zajęć Podopieczni Stowarzyszenia otrzymali paczki prezentów złożone ze słodyczy i napojów, maskotek, sztucznej biżuterii, bielizny i artykułów szkolnych. Dodatkowo rodzeństwa otrzymały różnego rodzaju gry planszowe i puzzle. Rodzice mogli skorzystać ze zbiórki odzieży, obuwia i zabawek Second Hand oraz otrzymali paczki żywnościowe z Banku Żywności oraz darczyńców Stowarzyszenia.

 


 

 

Dziękujemy przyjaciołom i darczyńcom Stowarzyszenia „Czyńmy Dobro”, dzięki którym dzieci, młodzież i ich rodzice miały w ten dzień szczególnie szerokie uśmiechy i serca pełne wdzięczności i wiary w ludzką dobroć i życzliwość. Cieszymy się, że wspólnie możemy czynić dobro.


‹‹ powrót
                               

Chrześcijańska społeczność Poznań - Strona używa plików Cookies